Επισκεφθήκαμε για μια ακόμα φορά το εργοτάξιο της υπογειοποίησης των σιδηροδρομικών γραμμών στα Σεπόλια και βγάλαμε μερικές φωτογραφίες για όσους μένουν κάπως πιο μακριά και δεν έχουν εικόνα της εξέλιξης των έργων.
Η γενική εντύπωσή μας είναι ότι οι εργασίες προχωρούν με πολύ αργούς ρυθμούς και με δεδομένο ότι τον Αύγουστο δεν είδαμε κανένα συνεργείο να εργάζεται εκεί περιμένουμε κάποια πιο έντονη δραστηριότητα τώρα που μπήκε ο Σεπτέμβρης.
Αλλιώς, με αυτούς τους ρυθμούς, το έργο δεν θα παραδοθεί σε τέσσερα - πέντε χρόνια, αλλά σε πολύ περισσότερα.