sepolia logo

Το Σάββατο 24/3 έπαιξε με την Δάφνη Δαφνίου ο Τρίτωνας στο γήπεδό της, σε ένα παιχνίδι που ο βασικός ενδιαφερόμενος ήταν η Δάφνη καθώς αγωνίζεται να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Το παιχνίδι το κέρδισε η Δάφνη με ένα καλάθι διαφορά. Στην πραγματικότητα ένα τρίποντο του Καπώνη στα τελευταία δευτερόλεπτα ήταν αυτό που στέρησε την νίκη από τον Τρίτωνα.

Διαβάσαμε στο basketblog την σύντομη περιγραφή του αγώνα:

«Τη δεύτερη σερί νίκη της πανηγύρισε η Δάφνη Δαφνίου επί του Τρίτωνα, νικώντας αυτή τη φορά με 77-75. Το παιχνίδι είχε αρκετές διακυμάνσεις με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ και να αποκτούν μεγάλες διαφορές, χωρίς όμως να μπορούν να τις διατηρήσουν. Βέβαια το παιχνίδι στιγματίστηκε από τη σύρραξη που έλαβε χώρα στην δ' περίοδο, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να αποβάλλει τους πάγκους και των δύο ομάδων και για περίπου 8' λεπτά οι δύο ομάδες αναγκάστηκαν να αγωνιστούν με τις ίδιες πεντάδες και χωρίς αλλαγές. Το τρίποντο του Καπώνη στο φινάλε έδωσε προβάδισμα στη Δάφνη, ενώ οι χαμένες βολές του Ντιπ χάρισαν μία πολύ σημαντική νίκη στους "πράσινους" ενόψει της συνέχειας, με την υπόθεση παραμονή να είναι ανοιχτή».

Και είδαμε στο Youtube το νικητήριο τρίποντο της Δάφνης.