Πραγματοποιήθηκαν στις 19 Δεκεμβρίου οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του 144ου δημοτικού σχολείου. Σχετικά με την διαδικασία και τα αποτελέσματα εκδόθηκε από τον σύλλογο η παρακάτω ανακοίνωση:
Στις αρχαιρεσίες του συλλόγου μας που έγιναν την Τετάρτη 19-12-2018 για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου, Εξελεγκτικής Επιτροπής και αντιπροσώπων στην ΄Ένωση Γονέων, ψήφισαν 126 γονείς/κηδεμόνες που εκπροσωπούν 115 μαθητές/τριες σε σύνολο 282 μαθητών/τριών του σχολείου μας.
         Στην κάλπη βρέθηκαν 126 έγκυρα ψηφοδέλτια, κανένα λευκό και κανένα άκυρο.                                    
          Οι υποψήφιοι έλαβαν ψήφους ως εξής: 
                              ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
1. ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ   ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΛΙΝΑ) του Γεωργίου         15  
2. ΖΑΡΑΪΔΩΝΗ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Δημητρίου     25
3. ΚΟΥΤΣΟΣΠΥΡΟΥ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΕΥΗ) του Ευριπίδη      22
4. ΜΑΡΚΕΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΑ του Μάρκου                              64
5. ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ  ΜΙΧΑΛΗΣ του Ιωάννη                      59
6. ΝΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ηλία                          18
7. ΝΑΤΙΩΤΗ  ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη                                    16
8. ΝΙΚΟΛΑΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου             16
9. ΝΙΚΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου                                      52
10. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ  ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου   33
11. ΧΕΙΜΑΡΙΟΥ  ΚΥΡΙΑΚΗ του Σωκράτη                              23
12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ  ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Νικολάου                 20
                                          ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ
1. ΚΟΥΤΣΟΣΠΥΡΟΥ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΕΥΗ) του Ευριπίδη       10
2. ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ  ΜΙΧΑΛΗΣ του Ιωάννη                       43
3. ΝΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ηλία                           14
4. ΝΙΚΟΛΑΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου                6
5. ΝΙΚΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου                                       13
6. ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ  ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου      19
7. ΧΕΙΜΑΡΙΟΥ  ΚΥΡΙΑΚΗ του Σωκράτη                                10
8. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ  ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Νικολάου                      7
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
1. ΔΟΥΒΕΑ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Κωνσταντίνου                         10
2. ΔΡΟΣΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου                               5
3. ΚΑΝΑΤΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου                                       5
4. ΚΑΠΟΥ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Χρήστου                                          62
5. ΚΑΡΚΑΤΣΟΥΛΗΣ  ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Κωνσταντίνου           18
6. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΤΖΕΝΗ του Γεωργίου                            11
7. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΥΛΗ) του Χρήστου          6
       Για το 7μελές Δ.Σ. εκλέγονται ως τακτικά μέλη οι: ΜΑΡΚΕΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΝΙΚΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ, ΖΑΡΑΪΔΩΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΧΕΙΜΑΡΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΚΟΥΤΣΟΣΠΥΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.
       Αναπληρωματικά μέλη κατά σειρά δύναμης ψήφων εκλέγονται οι: ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ, ΝΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (κατόπιν κλήρωσης λόγω ισοψηφίας με την Ελένη Νατιώτη), ΝΑΤΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ, ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ. 
          Για την Ενωση Γονέων εκλέγονται ως τακτικά μέλη οι πρώτοι τέσσερις (4) σε ψήφους, δηλαδή οι: ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ, ΝΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΝΙΚΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ. 
    Αναπληρωματικά μέλη εκλέγονται οι λοιποί: ΧΕΙΜΑΡΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΚΟΥΤΣΟΣΠΥΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ. 
        Για την τριμελή Εξελεγκτική Επιτροπή εκλέγονται ως τακτικά μέλη οι: ΚΑΠΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΚΑΡΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΤΖΕΝΗ.
       Αναπληρωματικά μέλη (2) εκλέγονται κατά σειρά δύναμης ψήφων οι: ΔΟΥΒΕΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ.
          Στην Εφορευτική Επιτροπή δεν υποβλήθηκαν ενστάσεις.
data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked"